Zdarzenia w styczniu 2020 roku

Najważniejsze zdarzenia w styczniu 2020 roku, do których doszło na terenie powiatu kościańskiego.

Najważniejsze zdarzenia w styczniu 2020 roku, do których doszło na terenie powiatu kościańskiego.

Najważniejsze zdarzenia w styczniu 2020 roku, do których doszło na terenie powiatu kościańskiego. Przedstawione zdarzenia odejmują pracę Policji oraz Straży Pożarnej na terenie gminy Kościan, Śmigiel, Czempiń, a także Krzywiń.

31 stycznia 2020 r.

Ok. godz. 20:16 w Śmiglu na ul. Sienkiewicza, 24 letni mieszkaniec gminy Bucz kierując samochodem marki Peugeot 307 na przejściu dla pieszych potrącił 48 letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Pieszy znajdował się w stanie nietrzeźwości. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

29 stycznia 2020r.

Ok. godz. 7:30 w Kiełczewie na ul. Poznańskiej kierujący pojazdem marki Fiat Ducato, 35-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Kierujący był trzeźwy. Kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Ok. godz. w Śmiglu na ul. Orzeszkowej kierujący pojazdem marki Renault Master, 49-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Kia Picanto, który prowadził 47-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

27 stycznia 2020r.

W Kościanie na ul. Sierakowskiego kierujący pojazdem marki VW Passat, 63-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Fiatem Doblo, który prowadził 51-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

26 stycznia 2020r.

Ok. godz. 17:20 w Starych Oborzyskach na ul. Długiej kierujący pojazdem marki Audi, 20-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Fiat Seicento, który prowadził 77-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. 20:30 w Kościanie, na ul. Śmigielskiej kierujący pojazdem marki Opel Movano, 34-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z pojazdem marki Mercedes C-180, który prowadził 39-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

25 stycznia 2020r.

Ok. godz. 9:30 w miejscowości Nowy Dwór kierujący pojazdem marki Opel Vectra, 20-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do zderzenia czołowego z pojazdem jadącym z naprzeciwka marki Seat Ibiza, który prowadziła 27-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 11:55 w Czempiniu na ul. Gruszkowej kierujący pojazdem marki Seat Ibiza, 19-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

24 stycznia 2020r.

Ok. godz. 14:05 w Kościanie na ul. Piłsudskiego kierująca pojazdem marki Toyota Yaris, 57-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie udzieliła pierwszeństwa pojazdowi marki Mazda, który prowadził 23-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

23 stycznia 2020r.

Ok. godz. 14:35 na drodze krajowej nr 5 przed Poninem kierujący pojazdem marki Opel Astra, 18-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, wjechał do rowu i zatrzymał się w polu. 18-latek był trzeźwy, został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 14:55 w Kościanie na ul. Piłsudskiego kierujący pojazdem Citroen Jumper, 39-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości i doprowadził do kolizji z pojazdem marki Land Rover, który prowadziła 40-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:10 w Kościanie, na drodze pomiędzy Kościanem a Racotem doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń wynika, że n/n pojazd koloru czerwonego podczas manewru wyprzedzania kolumny trzech pojazdów zajechał drogę prawidłowo jadącemu z naprzeciwka pojazdowi marki Fiat Punto, który prowadził 21-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Kierowca Punto zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.   

22 stycznia 2020r.

Ok. godz. 12:50 w miejscowości Łuszkowo kierująca pojazdem marki Seat Toledo, 36-letnia mieszkanka powiatu gostyńskiego podczas wykonywania manewru wyprzedzania nie zachowała należytej ostrożności w wyniku czego doprowadziła do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Renault Kangoo, który prowadziła 58-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestniczki były trzeźwe. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.  

Ok. godz. 21:25 w Kościanie na placu Paderewskiego kierująca pojazdem marki Seat Cordoba, 60-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego wykonując nieprawidłowy manewr cofania doprowadziła do kolizji z pojazdem marki Opel Astra, który prowadził  65-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

21 stycznia 2020r.

Ok. godz. 11:00 w Borowie kierujący pojazdem marki Renault Scenic, 46-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Peugeot 307, który prowadził 29-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 15:55 na drodze S5, w rejonie miejscowości Mikoszki kierujący pojazdem marki VW Passat, 25-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego w wyniku najprawdopodobniej zaśnięcia spowodował wywrócenie się pojazdu. 25-latek był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

20 stycznia 2020r.

Ok. godz. 9:50 w Kościanie na al. Kościuszki kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo, 27-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego wykonał nieprawidłowy manewr cofania i uderzył w pojazd marki Opel Meriva, który prowadziła 56-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

19 stycznia 2020r.

Ok. godz. 8:40 na drodze S-5, w Wydorowie kierujący pojazdem marki Ford Focus, 35-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego dachował. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Tuż po godz. 18:00 w miejscowości Jasień policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Chrysler. W wyniku przeprowadzonej kontroli ujawnili, że kierowca, którym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu śremskiego prowadził pojazd bez uprawnień. Kierowca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 19:55 w Przysiece Polskiej funkcjonariusze WRD zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Fiat Panda. Pojazdem prowadził 25-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że kierowca nie stosuje się do decyzji Starosty o zatrzymaniu uprawnień do kierowania. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

18 stycznia 2020r.

Chwilę po godz. 14:00 w Kościanie, na ul. Śmigielskiej kierujący pojazdem marki Skoda Fabia, 63-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego wykonał nieprawidłowy manewr cofania i doprowadził do kolizji z pojazdem marki Peugeot 206. Osobowym Peugeotem prowadził natomiast 55-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

17 stycznia 2020r.

Ok. godz. 7:25 na trasie Krzywiń – Lubiń 25-letnia kierująca pojazdem marki Citroen na śliskiej drodze straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Na miejsce zadysponowano jednostki straży pożarnej z PSP Kościan, a także OSP Krzywiń oraz OSP Jerka. Kobieta została przetransportowana do szpitala.

Nieco później doszło do podobnego zdarzenia. Ok. godz. 10:30 na trasie pomiędzy Lubiniem a Cichowem, 63-letnia kierująca pojazdem osobowym marki Fiat Panda również straciła panowanie nad pojazdem i zjechała z drogi. W wyniku tego pojazd przewrócił się na bok.

Około godz. 12:30 Kościanie na skrzyżowaniu ul. Śmigielskiej z drogą krajową nr 5, wjeżdżający na DK5 kierujący Volkswagenem, 79-letni mieszkaniec gm. Śmigiel nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu marki Ford. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

Ok. godz. 17:30, na ul. Piłsudskiego w Kościanie kierująca pojazdem marki Mercedes, 58-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego najechała na unieruchomiony pojazd marki Volkswagen. Właścicielem VW okazał się natomiast 57-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawczyni kolizji została jednak ukarana mandatem karnym.

16 stycznia 2020r.

Ok. godz. 11:40, na ul. Chłapowskiego w Kościanie kierujący pojazdem marki Opel Vectra, 36-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował należytej ostrożności oraz odległości od poprzedzającego pojazdu. W wyniku tego najechał na tył pojazdu marki Fiat Seicento, który prowadziła 20-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został natomiast ukarany mandatem karnym.

Około godz. 16:30 Dyżurny KPP w Kościanie otrzymał zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy na ul. Sierakowskiego w Kościanie. Przybyli na miejsce policjanci zastali świadka, a także kierowcę pojazdu marki Fiat Punto, 62-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 62-latka wykazało natomiast 1,96 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

Ok. godz. 21:30 w Kościanie, na Rynku kierująca pojazdem marki Daewoo Matiz, 66-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego wykonując nieprawidłowy manewr omijania uszkodziła unieruchomiony pojazd marki BMW. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

15 stycznia 2020r.

Ok. godz. 9:00 w Kościanie, na ul. Wyzwolenia kierujący pojazdem marki Audi A4, 18-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego podczas wykonywania manewru omijania doprowadził do kolizji z zaparkowanym pojazdem, którego kierowcą była 24-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestnicy byli trzeźwi. Sprawca został natomiast ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:30 w Kościanie, na ul. Mickiewicza kierująca pojazdem marki Hyundai, 40-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego potrąciła przechodzącego przez przejście dla pieszych 9-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 16:50 w Racocie doszło do kolizji pojazdów. Kierujący pojazdem marki Renault Megane, 21-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego włączając się do ruchu wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi BMW. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.   

13 stycznia 2020r.

Ok. godz. 11:45 na drodze S-5, w Nietążkowie kierująca pojazdem marki Honda Civic, 21-letnia mieszkanka powiatu inowrocławskiego nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego doprowadziła do wywrócenia pojazdu, którym kierowała. Kierująca była trzeźwa. Została ukarana mandatem karnym.

11 stycznia 2020r.

Ok. godz. 20:15 w Bruszczewie, na ul. Okrężnej zatrzymano do kontroli drogowej pojazd marki Audi A4, który prowadził 30-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 2,22 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

Ok. godz. 21:30 w Kościanie, na ul. Zacisze zatrzymano do kontroli drogowej rowerzystę, 45-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 2 promila. Rowerzysta został ukarany mandatem karnym..

9 stycznia 2020r.

Ok. godz. 10:55 w Kiełczewie, na ul. Kościańskiej kierująca pojazdem marki Peugeot 207, 36-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego nie zachowała należytej odległości pomiędzy pojazdami i najechała na tył Forda Focusa, który prowadził 47-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawczyni została natomiast ukarana mandatem karnym.

8 stycznia 2020r.

Ok. godz. 15:20 na drodze pomiędzy Starym Gołębinem a Turwią, kierujący pojazdem marki BMW, 32-letni mieszkaniec powiatu śremskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z pojazdem marki VW Golf, który prowadził 60-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został jednak ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:10 w Kościanie, na ul. Wyzwolenia kierująca pojazdem marki Audi A6, 25-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nieprawidłowo wykonała manewr cofania i doprowadziła do kolizji z pojazdem marki Opel Zafira, który prowadził 60-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym. 

6 stycznia 2020r. 

Ok. godz. 8:00 w Śmiglu, na ul. Mierosławskiego kierujący autobusem marki Renault, 67-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego wykonał nieprawidłowy manewr skręcania. W wyniku tego doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Renault Kadjar, który prowadził 31-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 15:55 w Czempiniu, na Rynku kierująca pojazdem marki Opel Astra, 21-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego wykonując nieprawidłowy manewr cofania doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki VW Golf. Volkswagenem prowadził natomiast 41-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Uczestnicy kolizji również byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji została jednak ukarana mandatem karnym.

5 stycznia 2020r.

Ok. godz. 18:05 w Starych Oborzyskach, kierujący pojazdem marki Mazda, mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował należytej ostrożności w trakcie wykonywania manewru omijania i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki VW Touran. Sprawca kolizji został natomiast ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 21:30 w Kościanie, na ul. Towarowej kierujący pojazdem marki Saab, 23-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego najechał na zaparkowany pojazd marki Skoda Fabia. Właścicielem osobowej Skody okazał się natomiast 42-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.  

3 stycznia 2020r. 

Ok. godz. 14:50 w Kościanie, na ul. Wyszyńskiego kierujący pojazdem marki VW Golf, 76-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego wykonał nieprawidłowy manewr cofania i uderzył w pojazd marki Skoda Fabia, który prowadził 34-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został jednak ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 14:55 w Kościanie, na ul. Surzyńskiego zatrzymano do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes, który prowadził 29-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u kierowcy wykazało natomiast 1,34 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

2 stycznia 2020r.

Ok. godz. 8:15 na drodze S-5, przy zjeździe Kościan Południe kierująca pojazdem marki Kia Ceed, 33-letnia mieszkanka powiatu wrocławskiego nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadziła do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym marki Scania, który prowadził 46-letni obywatel Białorusi. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 14:15 w Śmiglu, na ul. Polnej doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący pojazdem marki Renault Kangoo, 30-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo rowerem, 74-letniej mieszkance powiatu kościańskiego i doprowadził do zderzenia. Rowerzystka została przewieziona do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

Ok. godz. 16:15 w Kościanie, na ul. Poznańskiej zatrzymano do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Fab. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 54-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego wykazało jednak 1,86 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

1 stycznia 2020r.

Ok. godz. 1:15 w Śmiglu, na Al. Bohaterów zatrzymano do kontroli drogowej pojazd marki Opel Combo. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 18-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego wykazało natomiast 1,06 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Masz jakieś informacje, zdjęcia lub wideo? Napisz do nas o tym na Facebooku.