Zdarzenia w styczniu 2021 roku

Najważniejsze zdarzenia w styczniu 2021 roku, do których doszło na terenie powiatu kościańskiego.

Najważniejsze zdarzenia w styczniu 2021 roku, do których doszło na terenie powiatu kościańskiego. Przedstawione zdarzenia obejmują pracę Policji na terenie gminy Kościan, Śmigiel, Czempiń, a także Krzywiń.

Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Masz jakieś informacje, zdjęcia lub wideo? Napisz do nas o tym na Facebooku.

31 stycznia 2021 r.

Około godz. 13:50 w Poladowie, kierująca Volkswagenem, 23-letnia mieszkanka powiatu górowskiego w trakcie omijania stojącego pojazdu, doprowadziła do kolizji z Toyotą, a następnie z jadącym z przeciwka Volkswagenem, którym kierował 35-letni mężczyzna. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

30 stycznia 2021 r.

W sobotę, około godz. 8:50 na drodze S5 w rejonie Piotrowa Pierwszego, kierująca Citroenem, 24-letnia mieszkanka powiatu rawickiego, nie dostosowała prędkości do panujących warunków, zjechała z drogi i uderzyła w bariery ochronne. Kobieta nie odniosła obrażeń. Była trzeźwa.

Ok. godz. 9:30 w Piotrkowicach, kierujący Fordem, 29-letni mieszkaniec gm. Śmigiel w trakcie wymijania, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i doprowadził do zderzenia z Mercedesem, którym kierował 40-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Około godz. 10:50 w Kiełczewie, kierujący koparką, 35-letni mieszkaniec gm. Kościan doprowadził do kolizji z Oplem, którym kierowała 46-letnia mieszkanka Kościana. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.,

Ok. 15 min później na drodze S5, 34-letnia mieszkanka Poznania, kierująca Audi, straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w bariery ochronne. Kobieta nie odniosła obrażeń.

W Poninie około godz. 13:30, kierująca BMW, 41-letnia mieszkanka gm. Kościan,  w trakcie omijania unieruchomionego pojazdu, uderzyła w niego. Kierująca była trzeźwa. Została ukarana mandatem karnym. Chwilę później, 31-letnia mieszkanka gm. Śmigiel kierująca Skodą uderzyła w tego samego Passata, który stał unieruchomiony w Poninie. Kobieta była trzeźwa. Została ukarana mandatem karnym.

Ok. 16:20 w Starym Luboszu zgłoszono kolejne zdarzenie drogowe. Tym razem, kierujący Fiatem, 24-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył citroena, którym kierował 64-letni mężczyzna. Żaden uczestnik nie odniósł obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

29 stycznia 2021 r.

Ok. godz. 22:30 w Kościanie na Oś. Konstytucji 3 Maja patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Seatem, 28-letniego mieszkańca Kościana. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu w organizmie kierowcy.

28 stycznia 2021 r.

W czwartek, około godz. 17:35 na drodze ekspresowej S5, na jezdni w kierunku Poznania, kierująca Skodą, 52-letnia mieszkanka powiatu nowotomyskiego, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Volkswagena, którym kierowała 40-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Kierujące pojazdami były trzeźwe. Żaden uczestnik nie odniósł obrażeń. Do zdarzenia doszło w rejonie Wydorowa.

26 stycznia 2021 r.

We wtorek około godz. 4:50 policjanci zostali powiadomieni o pożarze dwóch dostawczych Renault. Do zdarzenia doszło na terenie prywatnej posesji w Nowej Wsi. Straty wstępnie wyceniono na kwotę 100 tys. zł. Mundurowi ustalają okoliczności pożaru.

Około godz. 8:20 w Nowej Wsi patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem, 24-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego. Kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące. Został również ukarany mandatem karnym.

Około godz. 22:20 w Kościanie na ul. Łąkowej, kierujący Citroenem, 20-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie dostosował prędkości do panujących warunków, wpadł w poślizg i uderzył w zaparkowanego Opla. Uszkodził też ogrodzenie posesji. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

25 stycznia 2021 r.

Rano policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do sklepu spożywczego na terenie gm. Śmigiel. Sprawca po wejściu do wnętrza ukradł pieniądze oraz papierosy. Właściciel wstępnie wycenił wartość strat na kwotę 1200zł. Prowadzimy postępowanie zmierzające do ustalenia sprawcy przestępstwa.

Ooło. godz. 8:30 w Witkówkach patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego Mercedesem, 30-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość ponad 50km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące.

W tym samym miejscu, godzinę później patrol zatrzymał do kontroli jadącego Iveco, 56-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Badanie trzeźwości wykazało 0,46 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

23 stycznia 2021 r.

Ok. godz. 17:00 w Bonikowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego Audi, 22-letniego mieszkańca Kościana. Mężczyzna kierował samochodem, mimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień.

Około godz. 18:20 w Kościanie na ul. Wielichowskiej, kierujący BMW, 42-letni obywatel Ukrainy, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w zaparkowanego Opla. Badanie trzeźwości sprawcy kolizji wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie mężczyzny.

Wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do domu na terenie Krzywinia. Sprawca po wejściu do wnętrza ukradł pieniądze oraz biżuterię. Mundurowi prowadzą działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

21 stycznia 2021 r.

Około godz. 17:25 w Nowym Luboszu patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego Toyotą, 38-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 0,34 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

20 stycznia 2021 r.

Około godz. 0:20 w Kościanie na ul. Łąkowej doszło do wypadku. Według wstępnych ustaleń, kierujący BMW, 20-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego potrącił znajdującego się na jezdni 56-letniego mężczyznę. Mimo podjętej reanimacji pieszy zmarł. Policjanci ustalają dokładne okoliczności i przebieg wypadku.

19 stycznia 2021 r.

Około godz. 1:40 na drodze S5 na wysokości Piotrowa Pierwszego, kierujący Suzuki, 28-letni mieszkaniec województwa opolskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków, wpadł w poślizg i uderzył w barierę energochłonną. Kierowca nie odniósł obrażeń.

Ok. godz. 17:10 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego dostawczym Citroenem, 30-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego. Badanie trzeźwości wykazało 0,48 promila alkoholu w organizmie mężczyzny

16 stycznia 2021 r.

Po południu zostaliśmy powiadomieni o kradzieży roweru. Rower skradziono ze stojaka pod blokiem na Os. Piastowskim w Kościanie. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę ok. 2500zł.

Ok. godz. 17:40 między Rogaczewem a Kopaszewem, kierująca Fiatem, 34-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. Do szpitala przetransportowano kobietę, a także podróżujące z nią dziecko. Kierująca samochodem była trzeźwa.

15 stycznia 2021 r.

Około godz. 15:25 w Śmiglu na ul. Łukomskiego kierujący ładowarką, 53-letni mieszkaniec gm. Śmigiel uszkodził zaparkowanego Opla. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 19:10 w Bruszczewie na ul. Głównej doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu ustalono, że kierujący Audi, 17-letni mieszkaniec gm. Śmigiel doprowadził do zdarzenia z jadącym z przeciwnego kierunku Peugeotem, którym kierował mieszkaniec powiatu kościańskiego. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Młody kierowca Audi został ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji, a także za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień.

14 stycznia 2021 r.

W czwartek około godz. 7:05 w Krzywiniu na ul. Chłapowskiego, kierujący Renault, 24-letni mieszkaniec gm. Krzywiń nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w zaparkowane przy drodze samochody. Kierujący był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

13 stycznia 2021 r.

W środę, ok. godz. 1:00 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące wypadku na obwodnicy Kościana. Wstępnie ustalono, że nieznany pojazd potrącił mężczyznę. Pieszy poniósł śmierć na miejscu. Po dotarciu na miejsce służb, samochodu, który mógł uczestniczyć w wypadku już nie było. Ustalamy okoliczności wypadku.

Ok. godz. 14:55 w Śmiglu na ul. Konopnickiej zatrzymano do kontroli kierującego skodą, 39-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Mężczyznę zatrzymano dzięki trzeźwości umysłu osoby zgłaszającej.

12 stycznia 2021 r.

We wtorek, po południu policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia ogrodzenia posesji przez kierującego dostawczym Volkswagenem. Jak się okazało, kierujący wskazanym pojazdem, 35-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego w trakcie wykonywania manewru skrętu uszkodził ogrodzenie posesji. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

Ok. godz. 16:30 w Kościanie na ul. Śmigielskiej kierująca Volkswagenem, 42-letnia mieszkanka gm. Śmigiel w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadziła do zderzenia z unieruchomionym pojazdem. Kierująca była trzeźwa. Została ukarana mandatem karnym.

11 stycznia 2021 r.

W poniedziałek rano policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do obiektu handlowego w Czempiniu. Nieznany sprawca po wejściu do wnętrza budynku ukradł kilkaset złotych. Właściciel wstępnie wycenił wartość strat na kwotę 1000zł. Trwa ustalanie okoliczności przestępstwa.

9 stycznia 2021 r.

Ok. godz. 17:55 w Kościanie na ul. Młyńskiej patrol zatrzymał do kontroli, jadącego rowerem, 39-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

8 stycznia 2021 r.

Około godz. 13:20 w Kiełczewie, kierujący motorowerem, 73-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego w trakcie wykonywania manewru skrętu doprowadził do kolizji z Volkswagenem, którym kierował 39-letni mieszkaniec gm. Kościan. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

Ok. godz. 16:20 na ul. Północnej w Kościanie doszło do kolejnego zdarzenia. Kierujący Volkswagenem, 31-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył poprzedzającego go Renault, którym kierowała 60-letnia mieszkanka gm. Kościan. W wyniku uderzenia samochody przemieściły się i uszkodzeniu uległ Seat, którym kierowała 38-letnia mieszkanka Kościana. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 18:35 w Kościanie na ul. Śmigielskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 32-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,58 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Wieczorem policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym między Racotem a Gryżyną. Na miejscu ustalono, że kierująca Fordem, 37-letnia mieszkanka powiatu jarocińskiego, próbując uniknąć zderzenia z przebiegającą przez jezdnię zwierzyną leśną, zjechała na pobocze, gdzie pojazd dachował. Kobieta nie odniosła obrażeń.

6 stycznia 2021 r.

Policjanci ootrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia samochodu zaparkowanego na os. Jagiellońskim w Kościanie. Nieznany sprawca uszkodził tylną szybę. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 400zł. Mundurowi ustalają okoliczności tego zdarzenia.

5 stycznia 2021 r.

Około godz. 13:55 w Morownicy, kierująca Daewoo, 58-letnia mieszkanka gm. Śmigiel straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechała z drogi na pobocze, gdzie samochód dachował. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

4 stycznia 2021 r.

Około godz. 16:30 w Kościanie na ul. Sierakowskiego patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem 53-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie rowerzysty.

2 stycznia 2021 r.

Około godz. 10:05 w Kościanie na Al. Kościuszki, kierujący Oplem, 28-letni mieszkaniec Kościana, nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi Volkswagen, którego kierowcą był 83-letni mieszkaniec Kościana i doprowadził do kolizji. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

1 stycznia 2021 r.

Około godz. 0:10 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Poznańskiej w Kościanie. Wstępnie ustalono, że kierujący dostawczym Citroenem, 35-letni mężczyzna potrącił znajdującego się na jezdni 40-letniego mężczyznę. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Pieszego z urazem obojczyka przetransportowano do szpitala. Ustalamy dokładne okolicznego tego zdarzenia.