Zdarzenia w styczniu 2021 roku

Najważniejsze zdarzenia w styczniu 2021 roku, do których doszło na terenie powiatu kościańskiego.

Najważniejsze zdarzenia w styczniu 2021 roku, do których doszło na terenie powiatu kościańskiego. Przedstawione zdarzenia obejmują pracę Policji na terenie gminy Kościan, Śmigiel, Czempiń, a także Krzywiń.

Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Masz jakieś informacje, zdjęcia lub wideo? Napisz do nas o tym na Facebooku.

16 stycznia 2021 r.

Po południu zostaliśmy powiadomieni o kradzieży roweru. Rower skradziono ze stojaka pod blokiem na Os. Piastowskim w Kościanie. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę ok. 2500zł.

Ok. godz. 17:40 między Rogaczewem a Kopaszewem, kierująca Fiatem, 34-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. Do szpitala przetransportowano kobietę, a także podróżujące z nią dziecko. Kierująca samochodem była trzeźwa.

15 stycznia 2021 r.

Około godz. 15:25 w Śmiglu na ul. Łukomskiego kierujący ładowarką, 53-letni mieszkaniec gm. Śmigiel uszkodził zaparkowanego Opla. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 19:10 w Bruszczewie na ul. Głównej doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu ustalono, że kierujący Audi, 17-letni mieszkaniec gm. Śmigiel doprowadził do zdarzenia z jadącym z przeciwnego kierunku Peugeotem, którym kierował mieszkaniec powiatu kościańskiego. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Młody kierowca Audi został ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji, a także za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień.

14 stycznia 2021 r.

W czwartek około godz. 7:05 w Krzywiniu na ul. Chłapowskiego, kierujący Renault, 24-letni mieszkaniec gm. Krzywiń nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w zaparkowane przy drodze samochody. Kierujący był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

13 stycznia 2021 r.

W środę, ok. godz. 1:00 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące wypadku na obwodnicy Kościana. Wstępnie ustalono, że nieznany pojazd potrącił mężczyznę. Pieszy poniósł śmierć na miejscu. Po dotarciu na miejsce służb, samochodu, który mógł uczestniczyć w wypadku już nie było. Ustalamy okoliczności wypadku.

Ok. godz. 14:55 w Śmiglu na ul. Konopnickiej zatrzymano do kontroli kierującego skodą, 39-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Mężczyznę zatrzymano dzięki trzeźwości umysłu osoby zgłaszającej.

12 stycznia 2021 r.

We wtorek, po południu policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia ogrodzenia posesji przez kierującego dostawczym Volkswagenem. Jak się okazało, kierujący wskazanym pojazdem, 35-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego w trakcie wykonywania manewru skrętu uszkodził ogrodzenie posesji. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

Ok. godz. 16:30 w Kościanie na ul. Śmigielskiej kierująca Volkswagenem, 42-letnia mieszkanka gm. Śmigiel w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadziła do zderzenia z unieruchomionym pojazdem. Kierująca była trzeźwa. Została ukarana mandatem karnym.

11 stycznia 2021 r.

W poniedziałek rano policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do obiektu handlowego w Czempiniu. Nieznany sprawca po wejściu do wnętrza budynku ukradł kilkaset złotych. Właściciel wstępnie wycenił wartość strat na kwotę 1000zł. Trwa ustalanie okoliczności przestępstwa.

9 stycznia 2021 r.

Ok. godz. 17:55 w Kościanie na ul. Młyńskiej patrol zatrzymał do kontroli, jadącego rowerem, 39-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

8 stycznia 2021 r.

Około godz. 13:20 w Kiełczewie, kierujący motorowerem, 73-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego w trakcie wykonywania manewru skrętu doprowadził do kolizji z Volkswagenem, którym kierował 39-letni mieszkaniec gm. Kościan. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

Ok. godz. 16:20 na ul. Północnej w Kościanie doszło do kolejnego zdarzenia. Kierujący Volkswagenem, 31-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył poprzedzającego go Renault, którym kierowała 60-letnia mieszkanka gm. Kościan. W wyniku uderzenia samochody przemieściły się i uszkodzeniu uległ Seat, którym kierowała 38-letnia mieszkanka Kościana. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 18:35 w Kościanie na ul. Śmigielskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 32-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,58 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Wieczorem policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym między Racotem a Gryżyną. Na miejscu ustalono, że kierująca Fordem, 37-letnia mieszkanka powiatu jarocińskiego, próbując uniknąć zderzenia z przebiegającą przez jezdnię zwierzyną leśną, zjechała na pobocze, gdzie pojazd dachował. Kobieta nie odniosła obrażeń.

6 stycznia 2021 r.

Policjanci ootrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia samochodu zaparkowanego na os. Jagiellońskim w Kościanie. Nieznany sprawca uszkodził tylną szybę. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 400zł. Mundurowi ustalają okoliczności tego zdarzenia.

5 stycznia 2021 r.

Około godz. 13:55 w Morownicy, kierująca Daewoo, 58-letnia mieszkanka gm. Śmigiel straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechała z drogi na pobocze, gdzie samochód dachował. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

4 stycznia 2021 r.

Około godz. 16:30 w Kościanie na ul. Sierakowskiego patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem 53-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie rowerzysty.

2 stycznia 2021 r.

Około godz. 10:05 w Kościanie na Al. Kościuszki, kierujący Oplem, 28-letni mieszkaniec Kościana, nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi Volkswagen, którego kierowcą był 83-letni mieszkaniec Kościana i doprowadził do kolizji. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

1 stycznia 2021 r.

Około godz. 0:10 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Poznańskiej w Kościanie. Wstępnie ustalono, że kierujący dostawczym Citroenem, 35-letni mężczyzna potrącił znajdującego się na jezdni 40-letniego mężczyznę. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Pieszego z urazem obojczyka przetransportowano do szpitala. Ustalamy dokładne okolicznego tego zdarzenia.