Zdarzenia w styczniu 2020 roku

Najważniejsze zdarzenia w styczniu 2020 roku, do których doszło na terenie powiatu kościańskiego.

Najważniejsze zdarzenia w styczniu 2020 roku, do których doszło na terenie powiatu kościańskiego.

Najważniejsze zdarzenia w styczniu 2020 roku, do których doszło na terenie powiatu kościańskiego. Przedstawione zdarzenia odejmują pracę Policji oraz Straży Pożarnej na terenie gminy Kościan, Śmigiel, Czempiń, a także Krzywiń.

19 stycznia 2020r.

Ok. godz. 8:40 na drodze S-5, w Wydorowie kierujący pojazdem marki Ford Focus, 35-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego dachował. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Tuż po godz. 18:00 w miejscowości Jasień policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Chrysler. W wyniku przeprowadzonej kontroli ujawnili, że kierowca, którym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu śremskiego prowadził pojazd bez uprawnień. Kierowca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 19:55 w Przysiece Polskiej funkcjonariusze WRD zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Fiat Panda. Pojazdem prowadził 25-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że kierowca nie stosuje się do decyzji Starosty o zatrzymaniu uprawnień do kierowania. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

18 stycznia 2020r.

Chwilę po godz. 14:00 w Kościanie, na ul. Śmigielskiej kierujący pojazdem marki Skoda Fabia, 63-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego wykonał nieprawidłowy manewr cofania i doprowadził do kolizji z pojazdem marki Peugeot 206. Osobowym Peugeotem prowadził natomiast 55-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

17 stycznia 2020r.

Ok. godz. 7:25 na trasie Krzywiń – Lubiń 25-letnia kierująca pojazdem marki Citroen na śliskiej drodze straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Na miejsce zadysponowano jednostki straży pożarnej z PSP Kościan, a także OSP Krzywiń oraz OSP Jerka. Kobieta została przetransportowana do szpitala.

Nieco później doszło do podobnego zdarzenia. Ok. godz. 10:30 na trasie pomiędzy Lubiniem a Cichowem, 63-letnia kierująca pojazdem osobowym marki Fiat Panda również straciła panowanie nad pojazdem i zjechała z drogi. W wyniku tego pojazd przewrócił się na bok.

Około godz. 12:30 Kościanie na skrzyżowaniu ul. Śmigielskiej z drogą krajową nr 5, wjeżdżający na DK5 kierujący Volkswagenem, 79-letni mieszkaniec gm. Śmigiel nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu marki Ford. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

Ok. godz. 17:30, na ul. Piłsudskiego w Kościanie kierująca pojazdem marki Mercedes, 58-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego najechała na unieruchomiony pojazd marki Volkswagen. Właścicielem VW okazał się natomiast 57-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawczyni kolizji została jednak ukarana mandatem karnym.

16 stycznia 2020r.

Ok. godz. 11:40, na ul. Chłapowskiego w Kościanie kierujący pojazdem marki Opel Vectra, 36-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował należytej ostrożności oraz odległości od poprzedzającego pojazdu. W wyniku tego najechał na tył pojazdu marki Fiat Seicento, który prowadziła 20-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został natomiast ukarany mandatem karnym.

Około godz. 16:30 Dyżurny KPP w Kościanie otrzymał zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy na ul. Sierakowskiego w Kościanie. Przybyli na miejsce policjanci zastali świadka, a także kierowcę pojazdu marki Fiat Punto, 62-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 62-latka wykazało natomiast 1,96 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

Ok. godz. 21:30 w Kościanie, na Rynku kierująca pojazdem marki Daewoo Matiz, 66-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego wykonując nieprawidłowy manewr omijania uszkodziła unieruchomiony pojazd marki BMW. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

15 stycznia 2020r.

Ok. godz. 9:00 w Kościanie, na ul. Wyzwolenia kierujący pojazdem marki Audi A4, 18-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego podczas wykonywania manewru omijania doprowadził do kolizji z zaparkowanym pojazdem, którego kierowcą była 24-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestnicy byli trzeźwi. Sprawca został natomiast ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:30 w Kościanie, na ul. Mickiewicza kierująca pojazdem marki Hyundai, 40-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego potrąciła przechodzącego przez przejście dla pieszych 9-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 16:50 w Racocie doszło do kolizji pojazdów. Kierujący pojazdem marki Renault Megane, 21-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego włączając się do ruchu wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi BMW. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.   

13 stycznia 2020r.

Ok. godz. 11:45 na drodze S-5, w Nietążkowie kierująca pojazdem marki Honda Civic, 21-letnia mieszkanka powiatu inowrocławskiego nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego doprowadziła do wywrócenia pojazdu, którym kierowała. Kierująca była trzeźwa. Została ukarana mandatem karnym.

11 stycznia 2020r.

Ok. godz. 20:15 w Bruszczewie, na ul. Okrężnej zatrzymano do kontroli drogowej pojazd marki Audi A4, który prowadził 30-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 2,22 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

Ok. godz. 21:30 w Kościanie, na ul. Zacisze zatrzymano do kontroli drogowej rowerzystę, 45-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 2 promila. Rowerzysta został ukarany mandatem karnym..

9 stycznia 2020r.

Ok. godz. 10:55 w Kiełczewie, na ul. Kościańskiej kierująca pojazdem marki Peugeot 207, 36-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego nie zachowała należytej odległości pomiędzy pojazdami i najechała na tył Forda Focusa, który prowadził 47-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawczyni została natomiast ukarana mandatem karnym.

8 stycznia 2020r.

Ok. godz. 15:20 na drodze pomiędzy Starym Gołębinem a Turwią, kierujący pojazdem marki BMW, 32-letni mieszkaniec powiatu śremskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z pojazdem marki VW Golf, który prowadził 60-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został jednak ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:10 w Kościanie, na ul. Wyzwolenia kierująca pojazdem marki Audi A6, 25-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nieprawidłowo wykonała manewr cofania i doprowadziła do kolizji z pojazdem marki Opel Zafira, który prowadził 60-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym. 

6 stycznia 2020r. 

Ok. godz. 8:00 w Śmiglu, na ul. Mierosławskiego kierujący autobusem marki Renault, 67-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego wykonał nieprawidłowy manewr skręcania. W wyniku tego doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Renault Kadjar, który prowadził 31-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 15:55 w Czempiniu, na Rynku kierująca pojazdem marki Opel Astra, 21-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego wykonując nieprawidłowy manewr cofania doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki VW Golf. Volkswagenem prowadził natomiast 41-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Uczestnicy kolizji również byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji została jednak ukarana mandatem karnym.

5 stycznia 2020r.

Ok. godz. 18:05 w Starych Oborzyskach, kierujący pojazdem marki Mazda, mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował należytej ostrożności w trakcie wykonywania manewru omijania i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki VW Touran. Sprawca kolizji został natomiast ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 21:30 w Kościanie, na ul. Towarowej kierujący pojazdem marki Saab, 23-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego najechał na zaparkowany pojazd marki Skoda Fabia. Właścicielem osobowej Skody okazał się natomiast 42-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.  

3 stycznia 2020r. 

Ok. godz. 14:50 w Kościanie, na ul. Wyszyńskiego kierujący pojazdem marki VW Golf, 76-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego wykonał nieprawidłowy manewr cofania i uderzył w pojazd marki Skoda Fabia, który prowadził 34-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został jednak ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 14:55 w Kościanie, na ul. Surzyńskiego zatrzymano do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes, który prowadził 29-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u kierowcy wykazało natomiast 1,34 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

2 stycznia 2020r.

Ok. godz. 8:15 na drodze S-5, przy zjeździe Kościan Południe kierująca pojazdem marki Kia Ceed, 33-letnia mieszkanka powiatu wrocławskiego nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadziła do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym marki Scania, który prowadził 46-letni obywatel Białorusi. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 14:15 w Śmiglu, na ul. Polnej doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący pojazdem marki Renault Kangoo, 30-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo rowerem, 74-letniej mieszkance powiatu kościańskiego i doprowadził do zderzenia. Rowerzystka została przewieziona do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

Ok. godz. 16:15 w Kościanie, na ul. Poznańskiej zatrzymano do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Fab. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 54-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego wykazało jednak 1,86 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

1 stycznia 2020r.

Ok. godz. 1:15 w Śmiglu, na Al. Bohaterów zatrzymano do kontroli drogowej pojazd marki Opel Combo. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 18-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego wykazało natomiast 1,06 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Masz jakieś informacje, zdjęcia lub wideo? Napisz do nas o tym na Facebooku.