Zdarzenia w styczniu 2023 roku

Najważniejsze zdarzenia w styczniu 2023 roku, do których doszło na terenie powiatu kościańskiego.

Zdarzenia w styczniu 2023 roku

Najważniejsze zdarzenia w styczniu 2023 roku, do których doszło na terenie powiatu kościańskiego. Przedstawione zdarzenia obejmują pracę Policji na terenie gminy Kościan, Śmigiel, Czempiń, a także Krzywiń.

Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Masz jakieś informacje, zdjęcia lub wideo? Napisz do nas o tym na Facebooku.

12 stycznia 2023 r.

W czwartek, ok. godz. 5:15 w Kościanie na ul. Łąkowa, 25-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego posiadał przy sobie substancje psychotropowe wbrew przepisom ustawy. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

Około godz. 8:55 w Kiełczewie na ul. Poznańskiej, 42-letni ob. Ukrainy kierując pojazdem ciężarowym marki Man wraz z naczepą, na parkingu doprowadził do zdarzenia drogowego poprzez nieprawidłowe omijanie pojazdu marki Skoda, którego właścicielem jest 57-letni mieszkaniec m. Leszno. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 21:55 w Kościanie na al. Kościuszki, 57-letni mieszkaniec Kościana dokonał kradzieży artykułów spożywczych o łącznej wartości 14,77zł. Towar odzyskano i zwrócono do sklepu. Sprawca ukarany mandatem karnym.

11 stycznia 2023 r.

Około godz. 10:20 w Kościanie na al. Kościuszki, 54-letni mieszkaniec m. Kościan kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości tj. 0,59 promila alkoholu w organizmie. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Przed godz. 16. w Kościanie na ul. Kosynierów, 36-latek bez stałego miejsca zamieszkania posiadał przy sobie środki odurzające wbrew przepisom ustawy. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

Ok. godz. 18:10 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej, dwóch 14-latków przebywających na terenie gm. Śmigiel dokonali kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych. Przekazani opiekunowi. Sporządzono dokumentację.

10 stycznia 2023 r.

Około godz. 1:00 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej, 19-letni mieszkaniec gm. Święciechowa posiadał przy sobie substancje psychotropowe wbrew przepisom ustawy. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

Ok. godz. 14:30 w Kościanie na ul. Kosynierów, 32-letnia mieszkanka gm. Kościan kierując pojazdem marki Toyota, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 78-letniej rowerzystce – mieszkance Kościana. Uczestnicy byli trzeźwi. Rowerzystka doznała obrażeń ciała poniżej dni 7. Sprawczyni ukarana mandatem karnym.

Piętnaście minut później, w Kościanie na al. Kościuszki, 40-letnia mieszkanka gm. Kamieniec dokonała kradzieży artykułów drogeryjnych o łącznej wartości 130,98zł. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

9 stycznia 2023 r.

W poniedziałek, ok. godz. 4:35 w Kościanie na ul. Łąkowej, 35-letni mieszkaniec m. Poznań kierując pojazdem marki VW, nie dostosował prędkości do warunków na drodze w wyniku czego najechał na znak drogowy. Sprawca ukarany mandatem karnym.

8 stycznia 2023 r.

Na drodze S5 w kierunku Poznań, 39-letni mieszkaniec m. Poznań kierując pojazdem marki Mazda, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyznę pouczono.

Ok. godz. 15:45 w Kościanie na os. Piastowskim, 76-letni mieszkaniec gm. Śmigiel kierując pojazdem marki Toyota, nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w prawo i doprowadził do kolizji z pojazdem marki VW, którym kierował 20-letni mieszkaniec m. Kościan. Uczestnicy trzeźwi, bez obrażeń. Sprawca ukarany mandatem karnym.

7 stycznia 2023 r.

W sobotę, ok. godz. 14:35 w Kościanie na pl. Wolności, 36-letni mieszkaniec gm. Kamieniec kierował pojazdem marki Chevrolet bez wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami. Sporządzono dokumentację do skierowania wniosku o ukaranie do Sądu.

Około godz. 20:45 na drodze Ponin – Kościan, 21-letni mieszkaniec gm. Przemęt kierując pojazdem marki BMW nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu. Kierowcę pouczono. Szczegóły „KLIKNIJ TUTAJ

Ok. godz. 21:05, 52-letni mieszkaniec gm. Czempiń dokonał kradziezy artykułów spożywczych o wartości 7,67zł. Towar odzyskano i zwrócono do sklepu. Sprawca ukarany mandatem karnym.

6 stycznia 2023 r.

W piątek, ok. godz. 14:50 na drodze DW432 przed m. Czerwona Wieś, 46-letnia mieszkanka m. Bydgoszcz kierując pojazdem marki Honda uderzył w przebiegającą przed drogę zwierzynę leśną. Sporządzono dokumentację, nie stosowano środków karnych.

5 stycznia 2023 r.

W czwartek, ok. godz. 15:50 zgłoszono w KPP Kościan, że NN osoba dokonała oszustwa przy sprzedaży węgla w ilości 2 ton o łącznej wartości 4378zł, na szkodę mieszkanki m. Kościan. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

Około godz. 16:15 droga S5 kierunek Wrocław, 23-letni mieszkaniec gm. Kościan kierując pojazdem marki Honda zahaczył o pobocze a następnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Kierujący trzeźwy, bez obrażeń. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 21:50 w m. Kościan ul. Śmigielska, 20-letni mieszkaniec gm. Kościan, z zaparkowanego na parkingu przy dawnym markecie, otwartego pojazdu dokonał kradzieży trójkąta ostrzegawczego o wartości 30zł. Sprawca ukarany mandatem karnym.

4 stycznia 2023 r.

Około godz. 13:40 w Śmiglu na ul. Kościuszki, 26-letni mieszkaniec gm. Śmigiel kierując pojazdem marki Nissan podczas wykonywania manewru cofania poza drogą publiczną, doprowadził do zderzenia z zaparkowanym pojazdem marki Opel, którego właścicielem jest 39-letni mieszkaniec gm. Śmigiel. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

Ok. godz. 14:10 w Kościanie na ul. Nacławskiej, nieznany sprawca dokonał kradzieży 3 paczek papierosów o łącznej wartości 55,50zł. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

3 stycznia 2023 r.

We wtorek, ok. godz. 8:10 w Spytkówkach, 42-letni mieszkaniec m. Śrem kierując pojazdem marki Ford uderzył w przebiegającą przez drogę zwierzynę leśną. Sporządzono dokumentację, nie stosowano środków karnych.

Około godz. 19:25 na drodze ekspresowej S5 pomiędzy węzłami Śmigiel Północ a Kościan Południe, doszło do śmiertelnego potrącenia dwóch osób. O wypadku informowaliśmy we wpisie Śmiertelne potrącenie na S5. Nie żyją dwie osoby

2 stycznia 2023 r. 

W poniedziałek, ok. godz. 7:35 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, 49-letni mieszkaniec m. Kościan kierował pojazdem marki Toyota będąc w stanie nietrzeźwości tj. 0,78 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

Ok. godz. 7:35 w Kościanie na ul. Północnej, 51-letni mieszkaniec gm. Pniewy kierował pojazdem marki Mercedes będąc w stanie nietrzeźwości tj. 0,59 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

Niespełna dwie godziny później, ok. godz. 9:25, również w Kościanie na ul. Gostyńskiej, 42-letni mieszkaniec pow. szamotulskiego ob. Ukrainy kierował pojazdem marki Citroen Jumper będąc w stanie nietrzeźwości tj. 2,21 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

Ok. godz. 15:25 w m. Sierniki, 52-letni mieszkaniec gm. Czempiń nie zachował należytych środków ostrożności przy trzymaniu psa, w wyniku czego doszło do ugryzienia 36-letniej mieszkanki gm. Czempiń. Ponadto pies nie posiadał aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie. Właściciel psa został ukarany mandatem karnym.

Około godz. 16:15 w Kiełczewie na ul. Poznańskiej, 16-letnia mieszkanka gm. Kościan oraz 14-letnia mieszkanka gm. Śmigiel dokonały kradzieży artykułów drogeryjnych o łącznej wartości 66,97 zł. Towar odzyskano i zwrócono do sklepu. Osoby pouczono, sporządzono notatkę.

1 stycznia 2023 r.

W niedzielę, ok. godz. 17:00 w Kościanie ul. Surzyńskiego, 54-letni mieszkaniec m. Kościan kierując pojazdem marki Citroen nie zachował ostrożności doprowadzając do zdarzenia drogowego z pojazdem marki Renault, którym kierowała 32-letnia mieszkanka m. Kościan. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację do wniosku o ukaranie do sądu.