Zdarzenia w lutym 2021 roku

Najważniejsze zdarzenia w lutym 2021 roku, do których doszło na terenie powiatu kościańskiego.

Zdarzenia w lutym 2021 roku

Najważniejsze zdarzenia w lutym 2021 roku, do których doszło na terenie powiatu kościańskiego. Przedstawione zdarzenia obejmują pracę Policji na terenie gminy Kościan, Śmigiel, Czempiń, a także Krzywiń.


Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Masz jakieś informacje, zdjęcia lub wideo? Napisz do nas o tym na Facebooku.

28 lutego 2021 r.

W niedzielę ok. godz. 13:25 w Widziszewie na ul. Dworcowej, kierujący pojazdem Audi A6 nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył Opla, którym kierował 19-letni mieszkaniec gminy Śmigiel, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Ustalono, iż pojazdem kierował 34-letni mieszkaniec gminy Krzywiń, który za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym.

27 lutego 2021 r.

W sobotę ok. godz. 14:15 w Bieżyniu, 46-letnia mieszkanka gminy Krzywiń, kierując pojazdem Renault Laguna, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu włączając się do ruchu i doprowadziła do kolizji z pojazdem Romet, którym kierował 31-letni mieszkaniec gminy Krzywiń. Kierujący trzeźwi, nikt nie odniósł obrażeń.

Ok. godz. 22:20, policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu trzech zaparkowanych samochodów w Kościanie w rejonie ulic Traugutta oraz Żeromskiego. Łączna wartość strat wyniosła 2150 zł. Policja ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

26 lutego 2021 r.

Około ok. godz. 2:10 w Kościanie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Fordem, 22-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego. Mężczyzna kierował samochodem mimo sądowego zakazu. Przypominamy, że jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

Ok. godz. 18:30 na obwodnicy Kościan, na wysokości Placu Krimpen, 47-letni mężczyzna, wszedł pod nadjeżdżający samochód, którym kierował przez 65-letni mieszkaniec gminy Czempiń. Pieszy doznał ogólnych potłuczeń. Ustalamy okoliczności zdarzenia.


Ok. godz. 20:45 w Śmiglu na skrzyżowaniu ulic Powstańców Wilkopolskich i Leszczyńskiej, 29-letni mężczyzna z powiatu leszczyńskiego, kierując pojazdem Mitsubishi, nie ustąpił pierszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi Citroen, którym kierował 26-letni mieszkaniec gminy Przemęt i doprowadził do kolizji. Uczestnicy bez obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

25 lutego 2021 r.

W czwartek ok. godz. 23:00 w Kościanie na ul. Chłapowskiego patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem 30-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

22 lutego 2021 r.

Około godz. 10:20 w Kościanie na os. Konstytucji 3 Maja, kierujący Citroenem, mieszkaniec gm. Kościan, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z Kią, którą kierowała mieszkanka Kościana. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 14:30 w Kościanie na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z Grodziską, kierująca Oplem, 66-letnia mieszkanka gm. Śmigiel doprowadziła do kolizji z Volkswagenem, którym kierowała mieszkanka Kościana. Kierujące pojazdami były trzeźwe.

Wieczorem funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Kurowie. Kierujący Volkswagenem, 21-letni mieszkaniec gm. Czempiń, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i doprowadził do kolizji  z innym Volkswagenem. Sprawca wyraźnie nie miał ochoty na rozmowę z drugim kierowcą, gdyż odjechał z miejsca zdarzenia. Po chwili ponownie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek. Kierujący samochodem był trzeźwy. Nie posiadał uprawnień do kierowania. Został ukarany mandatami karnymi.

20 lutego 2021 r.


W sobotę, ok. godz. 17:20 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący Fordem, 19-letni mieszkaniec Kościana nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z Volkswagenem, którym kierował 48-letni mieszkaniec gm. Krzywiń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 19:40 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym między Gniewowem a Gryżyną. Wstępnie ustalono, że kierujący osobowym Renault, 62-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego najechał na tył unieruchomionego ciągnika rolniczego z przyczepą. Do szpitala przetransportowano kierującego Renault oraz mężczyznę, który w momencie uderzenia przbywał przy zestawie. Kierujący samochodem był trzeźwy. Mundurowi ustalają dokładne okoliczności wypadku.

19 lutego 2021 r.

Około godz. 6:40 w Śmiglu na ul. Jagiellońskiej, kierująca Oplem, 38-letnia mieszkanka gm. Śmigiel potraciła przechodząca przez przejście dla pieszych mieszkance Śmigla. Piesza została przetransportowana do szpitala. Uczestniczki wypadku były trzeźwe.

Ok. godz. 14:25 na obwodnicy Kościana, kierujący Fiatem, 20-letni mieszkaniec Kościana, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi Hyundai, którym kierował 36-letni mieszkaniec gm. Kościan i doprowadził do zderzenia. Kierujący samochodami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

15 lutego 2021 r.


Około godz. 11:50 w Kościanie na ul. Szpitalnej, kierujący Renault, 22-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył dostawczego Renault, którym kierował 54-letni mężczyzna. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 19:00 w Racocie na ul. Kościańskiej, kierujący dostawczym Citroenem, 38-letni mieszkaniec gm. Śmigiel potrącił przechodzącego przez jezdnię 26-letniego mieszkańca gm. Kościan. Zarówno pieszy, jak i kierujący pojazdem byli trzeźwi. Kierowca został ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji, a pieszy za przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych,

12 lutego 2021 r.

W piątek, około godz. 7:50 w Kościanie na ul. Poznańskiej, kierujący Skodą, 22-letni mieszkaniec Kościana, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z Mercedesem, którym kierował 36-letni mężczyzna. Uczestnicy byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 16:10 w Jerce na ul. Kościańskiej, kierujący Volvo, 39-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z oplem, którym kierował 47-letni mężczyzna. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 20:30 patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Oplem, 39-letniego mieszkańca Leszna. Mężczyzna kierował samochodem, mimo cofnięcia uprawień do kierowania.

10 lutego 2021 r.


Około godz. 13:30 na ul. Kilińskiego w Śmiglu, kierujący dostawczym Nissanem, 57-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z Audi, którym kierował 25-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego. Do szpitala na badania przetransportowano kierującego samochodem osobowym. Kierowca nie odniósł obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy byli trzeźwi.

9 lutego 2021 r.

Około godz. 6:20 na drodze S5 w okolicy Piotrowa Pierwszego, kierująca Renault, 27-letnia mieszkanka Poznania, nie dostosowała prędkości do panujących warunków, straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem i doprowadziła do kolizji z Oplem, który ją wyprzedzał. Oplem kierował 30-letni mężczyzna. Osobowe Renault odbiło się i uderzyło w ciągnik siodłowy z naczepą, którym kierował 47-letni mężczyzna. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Kobieta, która kierowała Renault została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 14:40 w Kiełczewie na ul. Poznańskiej, kierujący Seatem, 21-letni mieszkaniec gm. Kościan nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Skody, którą kierował 35-letni mieszkaniec gm. Krzywiń. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 15:15 w Śmiglu na ul. Kościańskiej, kierujący Seatem, 27-letni mieszkaniec Kościana nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Fiata, którym kierowała 32-letnia mieszkanka Poznania. W wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i uderzył w innego Fiata, którym kierował 44-letni mieszkaniec gm. Śmigiel. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.


Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w Piotrkowicach ok. godz. 15:55. Kierujący Oplem, 19-letni mieszkaniec gm. Czempiń, nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku ciągnik siodłowy Renault z naczepą. Zestawem kierował 26-letni mężczyzna. W wyniku zderzenia, Opel przemieścił się na pobocze i uszkodził ogrodzenie posesji. Uczestnicy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

8 lutego 2021 r.

Około godz. 21:10 w Śmiglu na ul. Matejki, kierujący BMW, 18-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w zaparkowanego Seata. W wyniku uderzenia samochód przemieścił się i uderzył w Volkswagena. Sprawca kolizji był trzeźwy. Nikt nie odniósł obrażeń.

7 lutego 2021 r.

Około godz. 0:05 w Jerce, kierujący BMW, 19-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącą z przeciwnego kierunku Mazdą, którą podróżowały dwie osoby. Do szpitala przetransportowano 18-letnią pasażerkę podróżującą Mazdą. Ustalamy okoliczności wypadku.

6 lutego 2021 r.

Około godz. 10:20 w Krzywiniu na ul. Kościańskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego BMW, 32-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Badanie trzeźwości wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

5 lutego 2021 r.


W piątek około godz. 19:15 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący Peugeotem, 31-letni mieszkaniec gm. Kościan nie zachował bezpiecznej odległości i doprowadził do kolizji z z innym Peugeotem, którym kierował mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

4 lutego 2021 r.

Około godz. 10:05 w Jerce na ul. Kościańskiej, kierujący dostawczym Oplem, 20-letni mieszkaniec Kościana nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi i doprowadził do kolizji z Fiatem, którym kierował 73-letni mieszkaniec gm. Krzywiń. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

3 lutego 2021 r.

Około godz. 17:30 w Kościanie na ul. Piaskowej, patrol zatrzymał do kontroli jadącego rowerem, 30-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,46 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 19:10 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierujący Audi, 34-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 18-letniego mieszkańca Kościana. Kierujący pojazdem i pieszy byli trzeźwi. Mieszkaniec Kościana nie odniósł obrażeń. Ustalamy okoliczności zdarzenia.

2 lutego 2021 r.


Rano kościańscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży paliwa z zaparkowanego na parkingu przy drodze S5 ciągnika siodłowego. Nieznany sprawca ze zbiornika ukradł ok. 200 litrów oleju napędowego. Policjanci prowadzą postępowanie zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży.

1 lutego 2021 r.

W poniedziałek, około godz. 11:45 na drodze S5, na wysokości zjazdu na Czempiń, kierujący dostawczym Iveco, 35-letni mieszkaniec Poznania najechał na stojącego na poboczu Volkswagena. W unieruchomionym samochodzie, ani w jego pobliżu nie było żadnej osoby. Kierujący dostawczym pojazdem nie odniósł obrażeń. Mężczyzna był trzeźwy.

Wieczorem policję powiadomiono o kradzieży rożnego rodzaju elektronarzędzi. Do przestępstwa doszło na ul. Morownickiej w Śmiglu. Właściciel wstępnie wycenił wartość strat na ok. 1600zł. Mundurowi prowadzą postępowanie zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży.