Zdarzenia w lutym 2020 roku

Najważniejsze zdarzenia w lutym 2020 roku roku, do których doszło na terenie powiatu kościańskiego.

Najważniejsze zdarzenia w lutym 2020 roku roku, do których doszło na terenie powiatu kościańskiego.

Najważniejsze zdarzenia w lutym 2020 roku, do których doszło na terenie powiatu kościańskiego. Przedstawione zdarzenia odejmują pracę Policji oraz Straży Pożarnej na terenie gminy Kościan, Śmigiel, Czempiń, a także Krzywiń.

29 lutego 2020r.

W sobotę, ok. godz. 15:00 w Kościanie, na skrzyżowaniu ul. Grodziskiej z ul. Marcinkowskiego doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca pojazdem marki Mercedes, 40-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w ul. Marcinkowskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo pojazdowi marki Citroen C3, który prowadziła 56-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia pojazdów. Uszkodzony został również pojazd marki VW Polo, który prowadził 19-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji została natomiast ukarana mandatem karnym.

27 lutego 2020r.

W czwartek, w Świńcu zatrzymano do kontroli drogowej pojazd marki Ford Mondeo, 30-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Podczas przeprowadzonych czynności ujawniono, że 30-latek prowadził pojazd nie stosując się do postanowienia o cofnięciu uprawnień wydanych przez sąd.

25 lutego 2020r.

We wtorek, ok. godz. 18:45 w Kościanie, na ul. Północnej doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem marki Opel Vectra, 32-letnia mieszkanka powiatu wejherowskiego potrąciła przechodzącego przez przejście dla pieszych 68-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Poszkodowanego przetransportowano jednak do szpitala. Okoliczności zdarzenia ustala policja w prowadzonym postępowaniu.

24 lutego 2020r.

W poniedziałek, w Kościanie, na ul. Szkolnej kierująca pojazdem marki Ford Galaxy, 41-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z pojazdem marki Opel Corsa, który prowadziła 43-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestniczki kolizji były natomiast trzeźwe. Sprawczyni została jednak ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 10:15 w Kościanie, na ul. Narutowicza kierujący pojazdem marki Nissan, 64-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego wykonał nieprawidłowy manewr skrętu i doprowadził do kolizji z pojazdem marki Kia, który prowadził 44-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został natomiast ukarany mandatem karnym.

Około godz. 14:45 w Kościanie, na ul. Kościuszki kierująca pojazdem Mitsubishi, 48-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego, wykonując manewr skrętu w doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Mazda, który prowadził 22-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawczyni kolizji została jednak ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 15:15 w Kościanie, na ul. Śmigielskiej kierujący pojazdem marki Skoda Rapid, 48-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego w trakcie włączania się do ruchu z miejscowości Czarkowo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdem marki Skoda Octavia, który prowadził 39-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

23 lutego 2020r.

W niedzielę w Kościanie na ul. Śmigielskiej kierujący pojazdem marki Kia Ceed, wjeżdżając z Czarkowa w ul. Śmigielską nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Audi Q7, który prowadziła 48-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został jednak ukarany mandatem karnym.

22 lutego 2020r.

W sobotę, ok. godz. 10:30, na drodze S-5 pomiędzy Poninem a Czaczem, kierujący pojazdem marki Iveco, 33-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego nie zachował należytej ostrożności w trakcie wykonywania manewru zmiany pasa ruchu i doprowadził do zderzenia bocznego z prawidłowo jadącym pojazdem marki Toyota Yaris, który prowadziła 40-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego. Uczestnicy kolizji byli natomiast trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. 12:10 w Kościanie, na ul. Kruszewskiego kierujący pojazdem marki Mercedes, mieszkaniec powiatu górowskiego podczas wykonywania manewru parkowania uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd marki Audi A4, którego właścicielką okazała się mieszkanka powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji był trzeźwy. Został jednak ukarany mandatem karnym.

20 lutego 2020r.

W czwartek, ok. 6:40 w Jerce, na ul. Kościańskiej kierujący pojazdem marki BMW, mieszkaniec powiatu kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z Renault Clio, który prowadził 60-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Około godz. 9:55 w Czaczu, na ul. 27-Stycznia kierujący zestawem ciężarowym marki Mercedes wraz z naczepą podczas wykonywania manewru mijania zjechał do przydrożnego rowu i przewrócił się. Kierujący był natomiast trzeźwy. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 10:30 w Krzywiniu, na ul. Kościańskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel Corsa, który prowadził 28-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało jednak 1,46 promila.
Ponadto funkcjonariusze ustalili, iż mężczyzna kierował pojazdem wbrew zakazowi wydanego przez Sąd Rejonowy w Kościanie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

19 lutego 2020r.

W środę, ok. 15:25 w Kościanie, na ul. Baraniaka kierująca pojazdem marki Citroen C1, 37-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Citroen Berlingo, który prowadził 45-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawczyni została jednak ukarana mandatem karnym.

18 lutego 2020r.

We wtorek, ok. 13:45 w Kościanie, na ul. Kościuszki kierujący pojazdem marki Suzuki Alto, 67-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego wykonując manewr cofania doprowadził do kolizji z pojazdem marki VW Lupo, który prowadziła 43-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli natomiast trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 15:25 w Czempiniu, na ul. Kościańskie Przedmieście kierująca pojazdem marki Peugeot 207, 47-letnia mieszkanka powiatu śremskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z pojazdem marki Ford Kuga, który prowadził 48-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji również byli trzeźwi. Sprawca został jednak ukarany mandatem karnym.

16 lutego 2020r.

W niedzielę, ok. 12:55 w Kościanie, na ul. Łąkowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes Benz, który prowadził 36-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,56 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

15 lutego 2020r.

W sobotę, ok. godz. 19:15 na drodze Nielęgowo- Gryżyna kierujący pojazdem marki Fiat Freemont, 53-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego podczas próby ominięcia zwierzyny leśnej, która wybiegła na drogę uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący był trzeźwy. Nie odniósł obrażeń.

14 lutego 2020 r.

W piątek, o północy w Czempiniu, na drodze w kierunku Słonina kierująca pojazdem marki Fiat Punto, 20-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego na łuku drogi nie zapanowała nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego wpadła w poślizg i wjechała do przydrożnego rowu, a pojazd dachował. Pasażerowie będący w aucie nie odnieśli obrażeń. Kierująca była trzeźwa, a także została przetransportowana do szpitala.

Ok. godz. 16:35 w Kiełczewie, na ul. Poznańskiej kierująca pojazdem marki Nissan Micra, 35-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki VW Golf, który prowadził 34-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

13 lutego 2020r.

W czwartek, ok. godz. 6:50 w Kościanie, na ul. Śmigielskiej kierujący pojazdem marki Audi A5, 22-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Fiat Tipo, którego prowadził 70-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawca został natomiast ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 8:05 w Racocie, na ul. Kościańskiej kierująca pojazdem marki Ford Fiesta, 47-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w tył pojazdu marki BMW. Beemką kierował natomiast 28-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawczyni została jednak ukarana mandatem karnym.

Około godz. 14:10 w Śmiglu, na Pl. Wojska Polskiego kierująca pojazdem marki VW Polo, 45-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego podczas wykonywania nieprawidłowego manewru cofania doprowadziła do kolizji z pojazdem marki Honda Accord, który prowadziła 55-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u kierującej VW Polo wykazało 2,14 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

Ok. godz. 20:30 na drodze pomiędzy miejscowościami Stare Tarnowo- Iłówiec doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Mondeo, 49-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował należytej ostrożności w trakcie manewru omijania, w wyniku czego najechał na stojący na poboczu pojazd typu laweta marki Iveco, na który załadowywany był uszkodzony pojazd. Dwóch mężczyzn w wieku 22, a także 35 lat, mieszkańców powiatu poznańskiego zostało przetransportowanych do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

11 lutego 2020r.

We wtorek, ok. godz. 14:20 w Krzywiniu, na ul. Kościelnej zatrzymano do kontroli drogowej pojazd marki Fiat Seicento, który prowadził 28-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili, że 28-latek prowadził pojazd wbrew zakazom sądowym wydanym przez Sąd Rejonowy w Kościanie oraz Sąd Rejonowy w Śremie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

10 lutego 2020r.

W poniedziałek, ok. godz. 7:25 w Gierłachowie kierujący pojazdem marki VW Golf, 55-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego doprowadził do zderzenia z pojazdem marki VW Passat. W wyniku niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami zderzył się z Passatem, którego prowadził 24-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

8 lutego 2020r.

Ok. godz. 11:05 w Kościanie na ul. Śmigielskiej kierujący pojazdem marki Skoda Fabia, 61-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami doprowadzając do kolizji z Fiatem Punto, który prowadziła 56-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

7 lutego 2020r.

Ok. godz. 16:10 w Kościanie na ul. Gostyńskiej kierująca pojazdem marki Opel Corsa, 59-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Audi Q5, który prowadziła 36-letnia mieszkanka powiatu wolsztyńskiego. Uczestniczki kolizji były trzeźwe. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 18:35 w Bruszczewie na ul. Głównej doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż najprawdopodobniej kierujący Volvo, 31-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego podczas wykonywania manewru skrętu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwnego motorowerowi marki Simnson, który prowadził 16-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Motorowerzysta został przetransportowany do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

5 lutego 2020 r.

Ok. godz. 07:18 na drodze pomiędzy Świńcem a Jurkowem kierujący Fiatem Seicento, 27-letni mieszkaniec Kościana podczas wykonywania nieprawidłowego manewru omijania zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Kierujący pojazdem była trzeźwy. Został pouczony.

Ok. godz. 09:36 w Poladowie kierujący samochodem marki VW LT, 37-letni mieszkaniec gminy Śmigiel, nie zachował ostrożności podczas włączania się do ruchu i doprowadził do kolizji z samochodem marki VW Golf, którego kierowcą był 84-letni mieszkaniec gminy Kościan. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym kredytowym.  

Ok. godz. 13:58 w Kościanie na ul. Śmigielskiej kierujący samochodem marki Audi A3, 20-letni mieszkaniec gminy Kościan, nie zachował ostrożności podczas cofania i doprowadził do kolizji z samochodem marki Citroen Picasso, którego kierowcą był 65-letni mieszkaniec gminy Czempiń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym kredytowym.  

Ok. godz. 18:44 w Mikoszkach dzielnicowy zatrzymał 57-letnią mieszkankę gminy Kościan, która będąc w stanie nietrzeźwości kierowała samochodem marki Opel Corsa. Wynik badania kierowcy wskazał 2,38 promila alkoholu w organizmie kobiety. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

4 lutego 2020 r.

Ok. godz. 13:11 w Przysiece Polskiej na ul. Głównej kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania, 55-letni mieszkaniec gminy Kościan podczas wykonywania nieprawidłowego manewru omijania doprowadził do kolizji z samochodem marki Nissan Micra, którego kierowcą był 54-letni mieszkaniec gminy Śmigiel. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem.

3 lutego 2020 r.

Ok. godz. 04:30 w Starych Oborzyskach na ul. Długiej kierujący Mercedesem, 40-letni mieszkaniec gminy Czempiń podczas wykonywania nieprawidłowego manewru wyprzedzania doprowadził do kolizji z samochodem marki Peugeot 2008, którego kierowcą był 59-letni mieszkaniec gminy Kościan. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym kredytowym.

Ok. godz. 11:35 na skrzyżowaniu dróg wojewódzkiej 309 i 312 w miejscowości Czacz kierujący samochodem marki Fiat Ducato mieszkaniec Leszna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi ciężarowemu marki Renault, którego kierowcą był mieszkaniec Boguszyna.  Kierowca Renaulta w celu uniknięcia zderzenia zjechał na pobocze uszkadzając znak drogowy. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym kredytowym.  

Ok. godz. 12:10  w Lubiniu na ul. Powstańców  zatrzymano do kontroli samochód marki Opel Omega, którego kierowcą był 54-letni mężczyzna nie posiadający stałego miejsca zamieszkania. W trakcie kontroli z uwagi na podejrzenie, że mężczyzna może być pod działaniem alkoholu poddano go badaniu. Wynik badania kierowcy wskazał 1,08 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

Ok. godz. 18:15 na drodze wojewódzkiej 309 pomiędzy Czaczem a Poninem kierująca samochodem marki Peugeot, 59-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze wskutek czego wypadła z drogi i zjechała do przydrożnego rowu. Kierująca pojazdem była trzeźwa. Sprawczynię ukarano mandatem karnym kredytowym.  

1 lutego 2020 r.

Ok. godz. 18:11 w Kościanie na ul. Północnej, 63-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego kierując samochodem marki Opel Astra na przejściu dla pieszych potrącił 51-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Kierujący pojazdem jaki i pieszy byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

Ok. godz. 19:46 w Kościanie na ul. Łąkowej na skutek działań podjętych przez osoby trzecie, które zapobiegły dalszej jeździe zatrzymano 45-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego, który będąc w stanie nietrzeźwości kierował samochodem marki Renault Scenic. Wynik badania kierowcy wskazał 2,26 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.