Opublikował wulgarny komentarz na profilu policji. Został ukarany
Mieszkaniec Kościana został ukarany mandatem karnym po tym, jak w mediach społecznościowych opublikował wulgarny komentarz na profilu policji. Policja przypomina, że w sieci nikt nie jest anonimowy.

17 kwietnia na profilu w mediach społecznościowych kościańskiej komendy opublikowano artykuł informacyjny. Mieszkaniec Kościana opublikował wulgarny komentarz pod postem policji. Administratorzy profilu zablokowali komentarz, a wobec autora wszczęto postępowanie w sprawie o wykroczenie.


W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że autorem wpisu był 37-letni mieszkaniec Kościana. Mężczyzna został wezwany do komendy, gdzie przyznał się do używania wulgarnych słów w internecie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.
Policja przypomina, że używanie słów powszechnie uznawanych za nieprzyzwoite w przestrzeni publicznej, również w internecie, jest wykroczeniem i może skutkować odpowiedzialnością prawną. Internet nie daje anonimowości. Każda aktywność w sieci pozostawia ślad, a osoby publikujące obraźliwe czy hejterskie treści muszą liczyć się z konsekwencjami. Nie ma zgody na hejt, mowę nienawiści i agresję słowną w internecie. Publikowanie w sieci treści naruszających dobre imię innych osób, pomówień, zniesławień czy zniewag może skutkować odpowiedzialnością karną lub cywilną. Internet nie jest przestrzenią wolną od prawa, a każdy użytkownik odpowiada za słowa, które publikuje.
Internet jest miejscem ogólnodostępnym, z którego korzystają również osoby nieletnie. Dzieci i młodzież są szczególnie narażone na kontakt z niewłaściwymi treściami, dlatego tak ważne jest zachowanie kultury wypowiedzi i odpowiedzialności za publikowane komentarze.

























Najnowsze komentarze