Site icon Kościan na sygnale

Hodowca lisów z Kościana skazany na więzienie

Przełomowy wyrok sądu w Poznaniu! Hodowca lisów z Kościana skazany na bezwzględne więzienie.

W piątek, 17 listopada, Stowarzyszenie Otwarte Klatki poinformowało o tym, że Hodowca lisów z Kościana został skazany na bezwzględne więzienie. Jak poinformowali Sąd Okręgowy w Poznaniu podtrzymał przełomowy wyrok, który zapadł w pierwszej instancji i odrzucił apelację hodowcy lisów z Kościana.

Jak poinformowało Stowarzyszenie Otwarte Klatki Sąd Okręgowy w Poznaniu podtrzymał przełomowy wyrok, który zapadł w pierwszej instancji i zdecydowanie odrzucił apelację hodowcy lisów z Kościana.

Wspaniała wiadomość i zwycięstwo dla zwierząt! To pierwsza tak surowa kara dla hodowcy zwierząt futerkowych w historii. Walka o sprawiedliwość zajęła nam ponad 9 lat. Pierwsze nagrania pochodzące z fermy w Kościanie ujawniliśmy w 2014 r. Wtedy policja umorzyła sprawę. – poinformowali przedstawiciele stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Oznacza to, że Wojciech H. będzie musiał odbyć karę w więzieniu za znęcanie się nad zwierzętami, do którego doszło na fermie lisów w Kościanie.

Od tego czasu wielokrotnie interweniowaliśmy w sprawie znęcania się nad lisami w tym miejscu. W 2016 r. opublikowaliśmy wstrząsające nagrania z zabijania lisów, które doprowadziły do skazania hodowcy na wyrok w zawieszeniu. Wojciech H. dostał wtedy zakaz prowadzenia działalności związanej z hodowlą lisów. Mimo takiego wyroku sądu prowadził fermę nadal. – relacjonują Otwarte Klatki.

O sprawie informowaliśmy wówczas również na naszym portalu: „Wyrok za znęcanie się nad zwierzętami„.

Nie poddaliśmy się i przeprowadzaliśmy kolejne śledztwa, które udowadniały, że koszmar zwierząt trwał nadal. To właśnie jedno z naszych późniejszych dochodzeń doprowadziło do skazania Wojciecha H. na wyrok bezwzględnego więzienia. – dodają aktywiści.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki zapraszają na Dzień Bez Futra

Członkowie stowarzyszenia zapowiadają również dalszą walkę z hodowcami futer.

Czy zwierzęta musiały tam cierpieć tak długo? Problem fermy w Kościanie jak w pigułce ilustruje dramat zwierząt hodowanych na futro w Polsce: niedostateczny nadzór, fatalne warunki, a gdy dochodzi do znęcania się nad zwierzętami dochodzą zbyt długo trwające postępowania. To wszystko sprawia, że problem można rozwiązać tylko i wyłącznie w sposób systemowy: wprowadzając zakaz hodowli zwierząt na futro! – tłumaczą członkowie Otwartych Klatek.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki zachęca wszystkich do wzięcia udziału w happeningu z okazji Dnia Bez Futra. Chcą w ten sposób pokazać politykom, że czas położyć kres cierpieniu milionów zwierząt! Wydarzenie odbędzie się w piątek 24 listopada o godz. 13:00 pod siedzibą Sejmu.

Exit mobile version