Site icon Kościan na sygnale

Uwaga na fałszywe linki! To FAKE NEWS!

Po sieci krążą fałszywe linki z informacjami o rzekomej kradzieży rozbójniczej w Kościanie! To tzw. Fake News, czyli fałszywa informacja z podejrzanym linkiem, mającym odnosić się do publikacji wizerunku sprawcy przez policję.

W ostatnim czasie po sieci krążą fałszywe linki z informacjami o rzekomej kradzieży rozbójniczej z bronią palną, która miała mieć miejsce w Kościanie! To tzw. Fake News, czyli fałszywa informacja z podejrzanym linkiem, mającym odnosić się do publikacji wizerunku sprawcy przez policję. fałszywa informacja z podejrzanym linkiem, mającym odnosić się do publikacji wizerunku sprawcy przez policję. Ostrzegamy przed wchodzeniem w linki niewiadomego pochodzenia!

„Kradzież rozbójnicza na sklep w Kościanie. Policja publikuje wizerunek sprawcy”

– taka informacja pojawiła się na portalu społecznościowym.

Ostrzegamy! To Fake News, czyli fałszywa informacja, mająca na celu zachęcić nas do kliknięcia w link.

Niestety osoby, które spotykają się z taką informacją często, bez zastanowienia wchodzą na podejrzaną stronę, aby sprawdzić autentyczność groźnie brzmiącej informacji z ich najbliższego otoczenia.

Apelujemy do wszystkich o rozwagę i ostrożność, ponieważ takie ogłoszenia to fake newsy, czyli nieprawdziwe wiadomości, publikowane w celu osiągnięcia korzyści przez nieuczciwe osoby. Celowo używane są w nich chwytliwe nagłówki, by przyciągnąć uwagę czytającego. Wystarczy chwila zastanowienia, aby stwierdzić, że konto, z którego został udostępniony link jest fikcyjne oraz strona, na której, rzekomo są umieszczone informacje o całym zdarzeniu, również jest podejrzana. – apelują policjanci KPP Kościan.

Klikając w takie linki, możemy paść ofiarą cyberprzestępców, których celem jest zdobycie danych do naszych kont i haseł. Informacje te mogą posłużyć do wyłudzenia danych osobowych i przejęcia konta, a następnie oszustwa między innymi metodą na BLIK-a. Jeśli wydaje się nam, że dana strona jest nieprawdziwa i podejrzana, nie klikajmy w nią i pod żadnym pozorem nie udostępniajmy tego dalej!

Apelujemy o zachowanie ostrożności w sieci!

Nigdy nie wchodźmy w podejrzane linki, nie podawajmy danych wrażliwych oraz nie instalujmy aplikacji niewiadomego pochodzenia.

Zanim klikniesz w link sprawdź wiarygodność źródła, na którą chcesz wejść. W mediach społecznościowych, każda informacja zawiera widoczny przy nagłówku link. Jeśli nie znasz źródła strony – nie klikaj w taki link!

W poniższym przypadku źródłem fake newsa jest podejrzana strona o nazwie: hominisxoz.cfd – korzystaj tylko z rzetelnych i zweryfikowanych źródeł, jak Kościan na sygnale.

Exit mobile version