Site icon Kościan na sygnale

Świąteczne pozdrowienia od uczniów dla żołnierzy

Świąteczne pozdrowienia od uczniów ze szkoły w Jerce przygotowano dla żołnierzy broniących granicy Polski.

Uczniowie Zespołu Szkół w Jerce własnoręcznie przygotowali kartki ze słowami wsparcia dla polskich żołnierzy. Świąteczne pozdrowienia uczniowie wysłali dla żołnierzy, którzy pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej.

Uczniowie szkoły w Jerce przekazali własnoręcznie stworzone kartki z wyrazami wsparcia dla żołnierzy, którzy pełnią służbę przy polskiej granicy.

Uczniowie klas I a, I b oraz 5 b postanowili przygotować niespodziankę dla żołnierzy stacjonujących przy wschodniej granicy Polski. Własnoręcznie wykonali kolorowe laurki z pozdrowieniami i życzeniami świątecznymi. W ten sposób chcieli okazać szacunek i wdzięczność dla służb mundurowych. Mamy nadzieje, że kartki sprawią żołnierzom wiele radości, a życzenia w nich zawarte spełnią się. – relacjonują Katarzyna Brukiewicz i Aldona Jankowiak, nauczycielki z Zespołu Szkół w Jerce.

Przypomnijmy, że od wiosny gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą, a także Polską. Osoby próbujące przekroczyć granicę to najczęściej migranci z krajów Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Prawdopodobnie to efekt celowych działań reżimu Aleksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów, w odpowiedzi na sankcje.

W związku z presją migracyjną w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego przylegających do granicy z Białorusią 2 września wprowadzono stan wyjątkowy. Każdego dnia służbę w tym rejonie pełni ok. 13 tys. żołnierzy ze wszystkich czterech dywizji Wojsk Lądowych, w działaniach uczestniczą także ochotnicy WOT.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanąć ma stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na terenie Podlasia. Wzdłuż granicy zamontowane zostaną także czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest natomiast rzeka Bug.

Exit mobile version