Site icon Kościan na sygnale

Sprostowanie do bójki dziewczyn przed szkołą

W związku z publikacją artykułu o bójce uczennic Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie, redakcja portalu Kościan na sygnale publikuje sprostowanie na temat bójki dziewczyn przed szkołą.

Dnia 18 października br. opublikowaliśmy artykuł nt. „Bójka dziewczyn z Ratajczaka„. W związku z pojawiąjącymi się nowymi wątkami w sprawie bójki uczennic Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie, redakcja portalu Kościan na sygnale publikuje sprostowanie na temat tejże bójki dziewczyn przed szkołą. Treść sprostowania publikujemy poniżej.

W nawiązaniu do korespondencji, którą otrzymaliśmy od Kancelarii Adwokackiej Redakcja, informuje, że treść artykułu zamieszczonego na portalu w związku z udostępnieniem nagrania „Julki się biją” mógł zawierać treści wprowadzające w błąd. Redakcja posłużyła się bowiem w artykule opisem nagrania, które stanowiło kompilację dwóch filmów, niezależnych od siebie, przedstawiających dwie niezależne i nienastępujące po sobie sytuacje, nie mające ze sobą żadnego związku oraz w których udział brały inne osoby.

Przypomnijmy, że w internecie udostępniono nagranie pod nazwą „Julki się biją”, a całą sytuację opisaliśmy na naszym portalu. Jak się okazało, na nagraniu widać, nie jedną jak początkowo uważano, lecz dwie różne bójki dziewczyn z kościańskiego „Ratajczaka”. Nagranie ukazywało między innymi w pierwszej części rozmowę dwóch dziewczyn, odbywającą się na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie, podczas której to rozmowy jedna z nich została kilkukrotnie spoliczkowana.

Kolejne ujęcie zamieszczonego nagrania ukazuje bójkę dwóch zupełnie innych dziewczyn, która odbyła się również na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie.

Dwie bójki na jednym nagraniu

Informujemy, że sposób przedstawienia opisanych powyżej dwóch scen w ramach zamieszczonego nagrania mógł sugerować, że druga część filmu stanowi kontynuację sceny pierwszej. Ponadto sposób montażu obu nagrań mógł sugerować, że oba zdarzenia nastąpiły bezpośrednio po sobie.

Analiza całości nagrania prowadzi do wniosku, że przedstawia ona kompilację dwóch filmów, niezależnych od siebie, przedstawiających dwie niezależne i nienastępujące po sobie sytuacje, nie mające ze sobą żadnego związku oraz w których udział brały inne osoby. Ponadto oba zdarzenia mają miejsce w różnym czasie. Na powyższe wskazuje między innymi kolor butów osób uwidocznionych na pierwszym nagraniu oraz na drugim nagraniu.

Na podstawie powyższego wyjaśnienia Redakcja prosi Czytelników o nie łączenie dziewczyn z nagrania z dwoma bójkami zamieszczonymi w skompilowanym nagraniu/. Apelujemy także o nie nawoływania do nienawiści. Sprawą zajmują się odpowiednie organy, w tym Dyrekcja Zespołu Szkół, a także policja.

Exit mobile version