Site icon Kościan na sygnale

Projekt Leszczyńskiej Akademii Bezpieczeństwa

Policjanci z Kościana przystąpili do projektu Leszczyńskiej Akademii Bezpieczeństwa. Dzięki współpracy podejmowane będą nowe działania i akcje.

W dniu 11 sierpnia br. policjanci z Kościana przystąpili do projektu Leszczyńskiej Akademii Bezpieczeństwa, której pomysłodawcą i inicjatorem jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie. W ramach podjęcia współpracy policjanci otrzymali zestaw pomocy dydaktycznych, który będzie wykorzystywany nie tylko z uczestnikami Akademii, ale także z innymi odbiorcami działań profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ratowania życia i zdrowia.

Podczas spotkania w Komendzie Powiatowej Policji w Kościanie przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie pan Mieczysław Kraśniański przekazał Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie podinsp. Waldemarowi Okupniczak zestaw pomocy dydaktycznych, który składa się z:

Zestaw ten wykorzystywany będzie podczas działań profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ratowania życia i zdrowia. – wyjaśnia sierż. sztab. Paulina Piechowiak, KPP Kościan.

Projekt Leszczyńska Akademia Bezpieczeństwa jest pomysłem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie, który zwrócił szczególną uwagę na potrzebę kształtowania wśród dzieci i młodzieży prawidłowych postaw w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim udzielania pierwszej pomocy. Akademia Bezpieczeństwa ma na celu łamanie barier i strachu przy udzielaniu pierwszej pomocy metodą resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz z wykorzystaniem defibrylatora AED.

Kościańska Policja wspólnie ze strażakami z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie objęli patronatem realizację założeń Akademii Bezpieczeństwa.

Policjanci i strażacy od września będą spotykali się z uczniami Zespołu Szkół Podstawowych w Krzywiniu oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościanie, które jako pierwsze przystąpiły do projektu. Uczniowie będą uczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zasad bezpieczeństwa. W kolejnych latach możliwe jest rozszerzenie projektu na inne szkoły z naszego powiatu. – dodaje sierż. sztab. Paulina Piechowiak.

Ponadto wykorzystanie defibrylatora szkoleniowego AED oraz fantoma do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo- oddechowej przez policjantów podniesie poziom ich umiejętności, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.

Exit mobile version