Site icon Kościan na sygnale

Jacek Jaworek poszukiwany za zabójstwo trzech osób

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informacje, które pozwolą zatrzymać poszukiwanego za zabójstwo trzech osób. Jacek Jaworek jest poszukiwany listem gończym.

Do tragedii doszło 10 lipca w miejscowości Borowce k. Częstochowy. W domu jednorodzinnym znaleziono ciała małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone. Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest Jacek Jaworek. Tuż po zabójstwie mężczyzna uciekł, a prokuratura wystawiła za nim list gończy.


Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tys. zł. za informacje, które pomogą zatrzymać 52-letniego Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało (nie wykluczone, że mężczyzna nie żyje). Jeśli ktoś posiada informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112.

W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części; granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna mógł się przebrać.

Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów. Uwaga! Poszukiwany może posiadać broń palną! Może próbować ucieczki! Może zachowywać się agresywnie!

Policja gwarantuje anonimowość. Jednocześnie przypomina, że ukrywanie lub pomoc w ukryciu osoby poszukiwanej jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Poszukiwania cały czas trwają…


W działania poszukiwawcze zaangażowano znaczne policyjne siły. Codziennie bierze w nich udział blisko 200 policjantów m.in. z prewencji i wydziału kryminalnego. Na miejscu pracują także policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości i policyjni kontrterroryści. Poszukiwania w ternie prowadzą głównie policjanci z policyjnych oddziałów prewencji – jednostek, które już wielokrotnie na dużą skalę prowadziły poszukiwania osób zaginionych lub ściganych. Teren jest monitorowany i mapowany przy wykorzystaniu Mobilnego Centrum Wsparcia Poszukiwań z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP. Policjanci pracują m.in. z trackerami GPS, a ich pracę wspomagają drony.

Na miejsce dotarła także specjalna niemiecka policyjna grupa poszukiwawcza wraz z tzw. psami saksońskimi. Są to specjalnie szkolone psy, które pracują tzw. górnym wiatrem, czyli wyłapując molekuły zapachowe unoszące się nad ziemią. W odróżnieniu od „tradycyjnych” psów służbowych, które pracują na świeżych śladach (kilku- lub kilkunastogodzinnych). Psy saksońskie są w stanie wypracować ślad pozostawiony przez człowieka dużo wcześniej – nawet powyżej kilkunastu dni.

W poszukiwaniach uczestniczą również policyjni jeźdźcy, którzy przy wykorzystaniu wierzchowców przeczesują teren.

Śląscy policjanci są wspomagani przez mundurowych z województwa dolnośląskiego, małopolskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. Wspierają ich także strażacy i służby medyczne.

Zdjęcie: Policja

Exit mobile version