Site icon Kościan na sygnale

NIE ZABIJAJ-CHCĘ ŻYĆ! Kolejna odsłona akcji

NIE ZABIJAJ-CHCĘ ŻYĆ! To akcja skierowana do kierowców, a jej nadawcami są pasażerowie oraz piesi, a także sami kierowcy.

NIE ZABIJAJ-CHCĘ ŻYĆ! Kolejna odsłona akcji. Kierowco nie zabieraj życia swojego, Twoich bliskich czy innych uczestników ruchu drogowego.„NIE ZABIJAJ-CHCĘ ŻYĆ!” to druga odsłona akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „NIE ZABIJAJ!” przygotowanej przez Policję, Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną. Odbiorcami są kierujący pojazdami, a jej celem jest przede wszystkim przypominanie i uświadamianie kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie prędkości, jazda po spożyciu alkoholu to istotne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki i wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo, zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego.



Inauguracja kolejnej odsłony akcji informacyjno-edukacyjnej „NIE ZABIJAJ!” została zaplanowana na dzień, w którym rozpoczynają się działania Policji pn. „ZNICZ 2018. W tym roku przesłanie drugiej edycji akcji brzmi „CHCĘ ŻYĆ!”.

Kierowco nie zabieraj życia swojego, Twoich bliskich czy innych uczestników ruchu drogowego.

Hasło „NIE ZBIJAJ – CHCĘ ŻYĆ!” jest przede wszystkim apelem kierowców do kierowców, pasażerów do kierowców, pieszych do kierowców o przestrzeganie przepisów i współodpowiedzialność za bezpieczeństwo, zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Koniec października i początek listopada – to dla większości z nas czas refleksji i zadumy. Nasze myśli są z tymi co odeszli. Odwiedzamy groby bliskich, zapalamy znicze, wspominamy, tęsknimy… Należy pamiętać, że życie ma swój początek i swój koniec. Wielu tragedii można było uniknąć, gdyby…, no właśnie, gdyby. Kierujący pojazdem przestrzegał przepisów, dostosował prędkość do warunków i swoich umiejętności, gdyby przed podróżą nie spożywał alkoholu lub innych środków działających podobnie do alkoholu, gdyby poczekał z odebraniem wiadomości lub pisaniem sms-a podczas jazdy, gdyby zrobił badania wzroku… Często to od nas uczestników ruchu drogowego bardzo wiele zależy. Od naszego zachowania, koncentracji, podjętych decyzji czy też oceny potencjalnego ryzyka.

Apelujemy o świadome i odpowiedzialne zachowanie na drodze, życzliwość i empatię wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Mimo poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w dalszym ciągu zbyt dużo ludzi ginie na polskich drogach.



Źródło: Policja

Exit mobile version